Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2024
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Turkija. Pauliaus keliais

Piligriminė kelionė  Šv. Pauliaus keliais

Lapkričio 12-23 d, 2010 m.

Pauliaus iš Tarso vaidmuo gimstančioje krikščionybėje yra iš tikrųjų unikalus. Naujajame Testamente jo Laiškai leidžia pažvelgti į pirmąsias bendruomenes iš arti ir sužinoti, kaip Evangelijos žinia plito Viduržemio jūros rytinėje pakrantėje. Garsas apie įvykį prie Damasko netrukus ėmė jį lydėti. Jo balsas skiriasi nuo kitų, nepaisant jokių socialinių, kultūrinių ir religinių skirtumų – visas dėmesys, ką Dievas nuveikė Kristuje dėl žmogaus. Atvira širdimi skaitydami Pauliaus laiškus, mes sutinkame žmogų, kurį iš esmės perkeitė susitikimas su Kristumi. „Būdamas nuo nieko nepriklausomas, aš pasidariau vergas visiems, kad tik daugiau jų laimėčiau. Žydams buvau žydas, kad laimėčiau žydus. Tiems, kurie laikosi įstatymo, tapau įstatymo tarnu, kad laimėčiau besilaikančius įstatymo, nors nesu jam pavaldus. Tiems, kurie neturi įstatymo, buvau kaip neturintis įstatymo, kad laimėčiau tuos, kurie, neturi įstatymo, nors pats esu ne be Dievo įstatymo, bet surištas kristaus įstatymu. Silpniesiems pasidariau silpnas, kad laimėčiau silpnuosius. Visiems tapau viskuo, kad vienaip ar kitaip bent kai kuriuos išgelbėčiau. Visa tai dariau dėl Evangelijos, kad būčiau jos dalininkas.“ (1Kor 9,19-23)
Kas iš tikrųjų buvo šv. Paulius? Ką jis galvojo apie Jėzų Nazarietį ir jo sekėjus? Koks buvo jo vaidmuo gimstančioje Bažnyčioje? Ar gali jo gyvenimo istorija ką nors pasakyti ne tik mums, krikščionims, bet ir visiems šių dienų vyrams bei moterims, ieškantiems tiesos?

1 DIENA Skrydis Vilnius – Europos miestas – Stambulas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 DIENA Pusryčiai. Stambulas - senovės civilizacijų lopšys, buvusi Romos, Bizantijos ir Otomanų sostinė. Apžvalginė ekskursija po Stambulą (autobusu ir pėsčiomis): Šv. Sofijos soboras– Dievo išminties bazilika. Hipodromo aikštė, Mėlynoji mečetė. Topkapi Sultono rūmai. Kapucinų ir saleziečių vienuolynai. Šventos Dvasios bazilika, palaimintojo popiežiaus Jono XIII rezidencija ir kitos krikščioniškos vietos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 DIENA Pusryčiai. Pradedame kelionę Šv.apaštalo Pauliaus pėdomis. Keliamės per Dardanelų sąsiaurį jungiantį Marmuro ir Egėjo jūras ir važiuojame į Troją. Legendinės Trojos griuvėsiai Hisarliko kalvoje, puiki Dardanelų – antikinio Helesponto panorama. Vykstame Bergamo link. Antikinis Pergamo akropolis: garsiosios bibliotekosgriuvėsiai, teatras, šventyklos, monumentalus Dzeuso altorius. Raudonoji bazilika – buvusi Serapio šventykla, viena iš septynių Apokalipsės bažnyčių, Bizantijos laikais tapusi bazilika. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 DIENA Pusryčiai. Keliaujame į Izmirą (Smirna). Aplankome šv. Polikarpo kankinio bažnyčią, kuri minima Apokallipsėje, Pranciškonų vienuolyną. Centrinė Konak aikštė ir Saat Kulesi (laikrodžio bokštas). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Efesą – didžiausią iki šių dienų išlikusį antikinį miestą. Čia apaštalas Paulius ilgiausiai apaštalavo. Aplankome šv. Mergelės Marijos namą, kuriame ji praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus. Šv. Mišios kapucinų vienuolyne. Aplankome šv. Jono kapą ir bažnyčią. Atvykstame į Pamukalę - parką su su karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 DIENA Pusryčiai. Maudynės karštuose Pamukalės šaltiniuose (už papildomą mokestį). Romėniškas miestas – gydykla Hierapolis, kur palaidotas apaštalas Pilypas – kankinys. Aplankome Leodicėją ir atvykstame į Ioniją – pirmąją šv. Pauliaus apaštalavimo vietą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 DIENA Pusryčiai. Vykstame į prie Viduržemio jūros į Mersino miestą. Aplankysime šv.Pauliaus gimtinę - Tarsą, Iskanderūną. Po to vykstame į Sirijos Antiochiją, kur šv. Petras buvo pirmuoju vyskupu. Šiame mieste šv. Petras su apaštalavo su šv. Pauliumi ir Barnabu atvykusiais iš Tarso. Sirijos Antiochijoje pirmą kartą Kristaus sekėjai buvo pavadinti krikščionimis. Aplankome šv. Petro grotą. Iskanderūne aplankome pranciškonų vienuolyną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 DIENA Pusryčiai. Vykstame į Kapadokiją-senosios Hetitų imperijos centrą minimą Biblijoje Romos provinciją. Pakeliui aplankome Koniją. Čia buvo įsikūrusi “besisukančių” dervišų brolija, vadinama Mevlevi vardu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 DIENA Pusryčiai. Lankome Kapadokiją: Ušchisar pilis, įsikūrusi aukštoje vulkaninėje uoloje nuo kurios atsiveria įspūdinga Kapadokijos panorama, pasivaikščiojimas Balandžių slėnyje. Gioreme slėnio muziejus su unikaliomis IX-XIII a. cerkvėmis, koplyčiomis, vienuolynais išpuoštais freskomis. Vakare atvykstame į Turkijos sostinę Ankarą.Pasivaikščiojimas po miesto centrą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 DIENA Pusryčiai. Aplankysime Nikėjos griuvėsius. Šioje vietoje vyko net du svarboūs bažnyčios susirinkimai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

11 DIENA Pusryčiai. Aplankome Bursos miestą. Vykstame į Stambulo oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

 

Kelionės kaina: ~3800 lt

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Skrydis: Vilnius – Europos miestas – Stambulas
  • 10 nakvynių viešbutyje su pusryčiais ir vakarienėmis
  • Gido ir vertėjo paslaugos
  • Kelto bilietai
  • Sveikatos draudimas kelionės metu
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Muziejų ir kitų mokamų lankytinų bilietų kaina
  • Vietos transportas Stambule
  • Lankytiniems objektams turėti ~ 70 eur

Pastabos:

Piligrimų grupę lydės kunigas. Pageidaujantys kasdien turės galimybę dalyvauti šv. Mišiose.
Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda, muziejų bilietų kainos gali kisti, lankytinų objektų tvarka gali keistis
Įeinant į šventoves būtina turėti galvos apdangalus.
Būtina turėti galiojantį LR piliečio pasą.

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092