Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

Dėl bažnyčios prie Kryžių kalno

2011-07-25

 

Lietuvos piligrimų bendrija pritaria tikinčiųjų ir Šiaulių rajono savivaldybės norui pastatyti prie Kryžių kalno bažnyčią. Tai seniai visų piligrimų laukiamas statinys. Tokia bažnyčia leis šioje šventojoje vietoje piligrimams švęsti šv. Mišių auką, priimti kitus Katalikų bažnyčios teikiamus sakramentus.

Sakralinių pastatų kompleksas prie Kryžių kalno turėtų būti plečiamas, žinoma, nesugadinant ir pačio Kryžių kalno vizualumo ir sakralumo. Užsienio ir Lietuvos piligrimai lauktų ir kitų piligrimams aktualių statinių. Didelė požeminė bažnyčia leistų organizuoti prie Kryžių kalno masinius renginius ir žiemos metu. Be to piligrimai laukia ir Kalvarijų - Kryžiaus kelio stočių - įrengimo aplink Kryžių kalną.

Mūsų visų tikslas turėtų būti šio sakralinio komplekso vystymas pritraukiant dar daugiau piligrimų iš viso pasaulio. Tikime, kad ateityje Kryžių kalnas taps tokia piligrimystės vieta, kurią aplankyti pasaulio piligrimai atvažiuos ne keliom valandom, bet čia išbus keletą ar daugiau dienų. Tam būtina yra plėsti infrastruktūrą ir suteikti piligrimams kuo daugiau įvairių paslaugų. Tai būtų pats tikriausias Lietuvos pristatymas užsienyje, pagrindinė krikščionių traukos vietovė Lietuvoje, tokia, kokia yra Santjago de Kompostela, Ispanijoje, ar Lurdas, Prancūzijoje.

Nepritariame trumparegiškiems kai kurių architektų ir kultūros paveldo atstovų pamąstymams apie galimą čia numatomos statyti Bažnyčios žalą. Kryžių kalno šventumą ir sakralumą jau bandė naikinti sovietmečiu. Nepavyko. Tikime, kad ir dabartinėms stagnacinėms mintims nepavyks užgniaužti šio sakralinio objekto skleidžiamos žinios pasauliui.

 

Pagarbiai,

Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininkas,

dr. Darius Liutikas

 

 

 

 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092