Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2024
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Rusijos vienuolynai. Karelija 2013

Rusijos vienuolynai

KARELIJA  IR SOLOVKŲ SALYNAS

 Birželio 21- 30 d. 2013 m.

 

1 DIENA Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Rusiją. Aplankome XV a. Pskovo- Pečioros vienuolyną*. Tai įspūdingas vienuolių atsiskyrėlių vienuolynas, vėliau paverstas tvirtove. Galimybei esant aplankome požemines kriptas ir koplyčias. Lankome Izborsko tvirtovę, Slavų gyvojo vandens šaltinius, garsėjančius gydomosiomis galiomis. Vakare apžiūrime Pskovą – kunigaikščio Daumanto miestą prie Velikajos upės. Lankome Večės aikštę, Kremlių, šv. Trejybės soborą. Nakvynė viešbutyje Veliki Novgorod.

2 DIENA Pusryčiai. Lankome Velikij Novgorodą (Didysis Naugardas) -  vieną iš seniausių Rusijos miestų, įkurtą dar V-VI amžiuje. Iki IX a. jį valdė vikingai. Rusijos monarchų pradininkas Rurikas tapo Naugardo kunigaikščiu, vėliau miestas buvo paskelbtas kunigaikštystės sostine. Trumpa ekskursija po Kremlių: varpas-paminklas, kuriame įamžinti ir didieji Lietuvos kunigaikščiai, Šv.Sofijos soboras*. Išvykstame į Petrozavodską (Karelijos sostinę). Svirskoje kaime aplankome  šv.Trejybės ir Atsimainymo vienuolynus,  kur saugomas relikvijorius su stebukligai išlikusiu šventojo Aleksandro Svirskio kūnu garsėjančiu gydomosiomis galiomis. Daugiau kaip prieš pusšimtį metų  pastatyto vienuolyno soboras išpuoštas freskomis vaizduojančiomis šv. Trejybės paslaptis. Lankome Tichviną – miestą, kuriame pasirodė Dievo Motina su ikona rankose. Ant Tichvinkos upės kranto XIV a. buvo pastatyta pirmoji Apsireiškimo cerkvė, o ikona laikoma stebukliga. 1941 m. vokiečiams užėmus Tichviną, iš vienuolyno buvo išvežtos visos senovinės ikonos. Tik neseniai daugiau nei 600 metų maldininkų lankyta ikona buvo grąžinta į seną vietą. Nakvynė viešbutyje Petrozavodske.

3 DIENA  Pusryčiai. Onegos ežeru plaukiame į Kiži salą* – unikalų šiaurinės medinės architektūros draustinį. Ekskursijos metu vietinio gido lydimi aplankome etnografines sodybas, XIII a. pr. Medinę Atsimainymo cerkvę su 22 kupolais, su tradiciniais ikonostazais. Medinės koplyčios, amatininkų dirbtuvėlės, suvenyrų parduotuvės. Trumpa apžvalginė ekskursija po Petrozavodską. Onegos ežero pakrantė, Petro I statytas patrankų fabrikėlis. Tradiciniame karelų restoranėlyje galima paragauti karelų virtuvės patiekalų. Nakvynė viešbutyje Petrozavodske.

4 DIENA  Pusryčiai. Išvykstame į Kemės miestą. Vakare atvykstame į prieplauką. Keliamės į Solovkų salyną. Laivu plaukiame Baltąja jūra į didžiausią Solovkų salą*, garsėjančia XV a. vienuolynu, buvusiu kalėjimu ir skausminga tremties istorija nuo Ivano IV iki Stalino laikų.  Nakvynė viešbutyje Solovkuose.

5 DIENA Pusryčiai. Pažintis su Solovkų vienuolyno* istorija ir architektūra. 6 m. storio sienomis apjuostas vienuolynas virtęs nepaimama tvirtove, vėliau – kalėjimu ir vėl iš naujo vienuolynu. Aplankome ekspoziciją “Solovkų vienuolyno šventieji”. Lankome buvusias tremtinių vietas, kapinaites. Solovkų tremtinių istorija* nuo Ivano žiauriojo iki Josefo Stalino.  Po pietų Išvykstame į salos šiaurinėje dalyje iškilusią Sekirnaja* kalvą ant kurios įvyko pirmasis apsireiškimas šventam Savatijui , o XIX a. vienuoliai pastatė neįprastą Kristaus Atsimainymo koplyčią – aukščiausią Baltojoje jūroje švyturį. Stalino laikais koplyčia tapo  mirties nuosprendžių vykdymo vieta, o kankinių atminimui iškilo didžiulis kryžius. Nakvynė viešbutyje Solovkuose.

6 DIENA Pusryčiai. Ryte laivu plaukiame į Zayatsky salą*, kuri yra viena iš tų Solovkų salų, liudijančių ikiistorinius laikus su paslaptingais labirintais, kapvietėmis, viduramžių cerkve ir akmeniniu uostu. Apie 90 augalų rūšių randama šios salos tundros tipo gamtoje ir dar daugiau paukūčių bei laukinių žvėrelių.  Po pietų ekskursija į patį šiauriausią Rusijoje botanikos sodą*  arba pagal pageidavimą galima paplaukioti Solovkų salos kanalais ir ežerais*. Dar XVI a vienuoliai saloje pradėjo kanalais sujungti čia esančius šimtus ežerėlių. XX a pradžioje čia atsirado išradingų vienuolių sugalvota inžinierinė-hidraulinė sistema, kuri buvo naudojama gėlo vandens bei transportavimo reikalais. Šiandien  plaukiant mažais laiveliais atsiveria nuostabiausi salos kampeliai, vienuolių istorijos. Laivu vakare atplaukiame į Kemę.  Nakvynė viešbutyje Kemėje.

7 DIENA   Pusryčiai. Vykstame į Sortavalą – Ladogos ežero prieplauką. Nakvynė viešbutyje Sortovaloje.    

8 DIENA  Pusryčiai. Laivu plaukiame į Valaamą* -  didžiausią ir nuostabiausią Ladogos ežero salą, kurioje buvo įkurtas Šv. Valaamo vienuolynas, vienas įdomiausių kultūriniu ir istoriniu atžvilgiu šiaurinėje Rusijos dalyje. Aplankome Atsimainymo vienuolyną, Prisikėlimo skitą (vieta, kur gyena atsiskyrėliai). Laisvas laikas skirtas pamąstymui ir meditacijoms, klausome senovinio vienuolių choro giedojimo. Persikeliame atgal  į krantą ir vykstame į Sankt Peterburgą. Galimybei esant aplankome naktinį Peterburgą. Baltosios naktys ypač tinka tiltų pakėlimo stebėjimui. Nakvynė viešbutyje St Peterburge.

9 DIENA. Pusryčiai. Pusryčiai.  Apžvalginė ekskursija po Sankt Peterburgą pėsčiomis, kurios metu aplankome Isakijaus soborą*. Tai vienas didžiausių pasaulio soborų, kuris sužavi nuostabiomis freskomis, vitražais, mozaikom. Senato ir Dekabristų aikštės, Petro I paminklas, Petropavlovsko tvirtovė, Šv. Petro ir Povilo soborą*, kuriame palaidoti Rusijos carai. Laisvas laiku siūlome aplankyti Kuntskamerą vieną iš pirmųjų Petro I įkurtų muziejų*. arba paplaukioti laiveliu Nevos kanalais*  arba lankome Peterchofą*. Nakvynė viešbutyje St Peterburge.

10 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Lietuvą.Kelionė per Rusiją, Latviją. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės kaina:  2000 Lt  (grupėms nuo 30 asm.)

Kelionės kaina: 2200 Lt  (grupėms nuo 20 asm.)

 

Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu,
  • 9 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais,
  • Sveikatos draudimas kelionės metu,
  • Grupės vadovo – gido paslaugos,
  • Ekskursinė programa

Į kainą neįskaičiuota:

  • Rusijos vizos. Vizos kaina vienam asmeniui  ~280 Lt.
  • Lankomiems objektams ir plaukimams laivais rekomenduojame turėti ~ 250 EUR.

Pastabos:

  • Agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą.
  • Nepamirškite į kelionę pasiimti  paso, galiojančio ne trumpiau nei 6 mėnesius ir pase turi būti Rusijos viza (padaroma per 10 darbo dienu). Vizai įforminti reikalinga pasas ir spalvota matinė nuotrauka. Todėl privaloma pristatyti į agenturą savo pasą ir nuotrauką bei užpildyti anketą  ne veliau kaip iki birželio 7d. 2013 m. Vėliau darant Rusijos vizą (per 3 d. d. )  – kaina yra 460 Lt.
  • Norint aplankyti kai kuriuos Rusijos vienuolynus moterys privalo būti su sijonais ir skarelėmis, todėl patariame pasiimti ilgesnį sijoną ir galvos apdangalą.

 

“Quo vadis LT”

Kelionių-renginių organizatorius  

A.  Jakšto 9-229, Vilnius ; Tel: 8 5 2314189; Mob: 8 65660504; 8 68531968 www.quovadislt.lt; el. paštas: info@quovadislt.lt

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092