Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2024
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Lichenas

PILIGRIMINĖS KELIONĖS Į LICHENĄ IR GIETČVALDĄ
2010 m. gruodžio 9-11 d.

P R O G R A M A

1 DIENA 19 val. Išvykstame iš Vilniaus. Rytą lankome pirmąją Lenkijos sostinę Gniezną. Po to vykstame į visoje Lenkijoje garsią Dievo Motinos šventovę.
Pagal dydį, ši bazilika – 7 Europoje, 11 – pasaulyje. Svarbiausia vertybė yra Sopulingosios Dievo Motinos su baltu balandžiu paveikslas centriniame altoriuje.
Nuo pirmojo Mergelės Marijos pasirodymo 1836 m., o taip pat ir 1850 m. šis stebuklingas paveikslas teikia ypatingas Dievo Motinos malones.
Senoji bažnyčia buvo perstatyta švenčiant Krikščionybės 2000 metų jubiliejų. Čia taip pat įrengtas ir Kryžiaus Kelias – 25 m. akmenų kalnas.
Tai nėra turizmo vieta, tai vieta žmogaus apmąstymams, atsivertimui ir dvasiniam atsinaujinimui. Visa tai pasiekiama   tikėjimo ir vilties pripildyta malda.
Eisime Kryžiaus Kelią, dalyvausime šv. Mišiose Bazilikoje, bei vakarinėje Rožinio procesijoje su žvakėmis aplink Baziliką.
Nakvynė  Piligrimų namuose.

2 DIENA Po pusryčių išvykstame Gietčvaldą, nedidelį miestelį Varmijos – Mozūrijos krašte, vadinamą Lenkijos Lurdu.
1877 metais nuo birželio 27 d. iki rugsėjo 16 d.  švytinti Mergelė Marija pasirodydavo 12 ir 13 metų mergaitėms ir prašė kalbėti rožinį. Be to rugsėjo 8 d. Marija palaimino ir ištryškusį šaltinį, kurio  stebuklinga gydomąja galia įsitikino ne vienas piligrimas.
Tai vienintelė  Bažnyčios oficialiai pripažinta Mergelės Marijos apsireiškimų vieta Lenkijoje. Išklausysime šv. Mišias, aplankysime šventąjį šaltinį.
Pavakare išvyksime  į Lietuvą , pakeliui aplankydami Šventosios Liepos vienuolyną ir barokinę bažnyčią, tapusią Europos jaunimo piligrimystės centru.

 

Kelionės kaina 250 Lt

 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2024 | Darius Liutikas, +370 614 94092