Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2023
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Libanas – Sirija – Jordanija

Libanas – Sirija – Jordanija
Piligriminė  kelionė artimųjų rytų krikščionybės pėdsakais

Rugsėjo 20- 30 d.,  2010 m.

Artimieji Rytai – spalvingas, nepažintas, bet visuomet viliojantis pasaulis, po kurį savarankiškai keliauti ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Sirija, Libanas, Jordanija – dar mažai kam atrasta žemė. Čia  persipina visa pasaulio istorija: nuo Mirusių miestų Eufrato upės slėniuose – senosios civilizacijos liudininkų, klestinčios Rytinės Romos imperijos paminklų iki krikščionybės, musulmoniškos  ir šiandieninio pasaulio istorijos. Dabartinio Libano teritorijoje finikiečiai įkūrė miestus daugiau kaip prieš 3000 metų. Dar ne taip seniai Libanas buvo klestinti valstybė, kultūrinis ir prekybinis Artimųjų Rytų centras. Sostinė Beirutas pritraukdavo daugybę turistų. Tačiau dėl įtampos tarp religinių grupių prasidėjęs ilgalaikis karas nuniokojo šalį. Tik XX a. paskutiniame dešimtmetyje buvo pasiektas taikos susitarimas, ir vyriausybė, padedama užsienio, ėmėsi atkurti ūkį ir atstatyti sugriautus miestus. Libano slėniuose, apsuptuose žaliuojančių kedrų  kalvomis, tarp plikų kalnagūbrių ir uolų slūgso net keletas kultūrinių sluoksnių, kuriuose po žvirgždu bei nuolaužomis slypi daugybė senovinių šventyklų ir miestų griuvėsių. Seniausiu iki šiol išlikusiu pasaulio miestu laikomas Sirijos sostinė – Damaskas. Tradicija sako, kad 8000 m. pr Kr. įkurtą miestą valdė  vyriausias Nojaus sūnus. Po didžiojo tvano jis pasirinko šią vietovę ir joje apsigyveno. Nuo tada miestas kūrėsi ir didėjo. Chalebas, vakariečių vadinamas Alepu – vienas iš seniausių prekybos mazgų Artimuosiuose Rytuose.Vilkstinėmis per dykras keliavę prekijai suplaukdavo čia, pusiaukelėn tarp galingojo Eufrato vandenų bei Viduržemio jūros. Prekyba šiuose kraštuose nuo seno virte virė – skambėjo skaičiuojamos monetos, iš rankų į rankas keliavo puikiausias Kinijos šilkas, Indijos prieskoniai, dramblio kaulas iš Afrikos, Jemeno sidabrakalių papuošalai ir kitos prašmatnybės. Kartu su prekybininkais į šalį atkeliavo misionieriai, mokytojai, mokslininkai ir turistai.  Ir po šiai dienai Alepe klesti prekyba, o Senamiesčio turgus yra vienas didžiausių Artimuosiuose Rytuose. "Dykumų rožė", "Artimųjų rytų stebuklas", "kalnų šedevras" - tai tik dalis intriguojančių epitetų, skirtų Petrai - civilizacijos deimantui, užsimetusiam tarp kalnų Jordanijoje. Nabatėjai savosios karalystės sostinę iškirto Vadi Araba kanjono smiltainių kalvose. Jie iškalė pranokstančius mūsų vaizduotę šventyklų, mauzoliejų, kapaviečių ir gyvenamųjų namų fasadus pasitelkdami geriausius klasikinės architektūros pavyzdžius.Dvylika dienų keliaudami per Libaną, Siriją ir Jordaniją aplankysime pagrindines krikščioniškasias bei istorines šių šalių įžymybes, tris sostines, tris jūras.

Kelionės programa

1 DIENA Skrydis. Vilnius – Europos miestas – Beirutas. Vėlai naktį atvykstame į viešbutį Beirute. Libano sostinė, dabar jau visiškai atsigavusi nuo karo, primena pietų Prancūziją prieš 35 metus: kolonijinio stiliaus namai, senoviniai taksi automobiliai ir plačiai vartojama prancūzų kalba.

2 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Beit Eddiną. Mūsų kelias veda link Viduržemio jūros pakrantės Damour upės slėniu, pakyla į 850 metrų kalvą ant kurios pastatyti įspūdingi rūmai. Gražiausias rūmų vaizdas atsiveria iš netoliese esančio Deir El Qamar (Mėnulio vienuolyno) kaimelio.  Beit Eddine rūmų kompleksas – tai gražiausias ankstyvojo XIX a. Libano architektūros pavyzdys. Rūmus beveik 30 metų statė Emyras  Bechir El Chehab II, kuris valdė šias teritorijas daugiau nei pusė amžiaus. Trumpam užsukame į Sidoną – vieną iš seniausių finikiečių uostų, įkurtą III tūkst.pr. Kr. Miestas ne sykį minimas graikų poeto Homero ir Senąjame Testamente, sugriautas kryžiuočių, 400 metų valdytas Otomanų dinastijos. Po pietų vykstame į Aanjar (UNESCO) – armėnų kaimelį, šalia kurio plyti senasis Umajadų kultūros miestas. Aplankome VIII a tvirtovę, kitas miestelio istorines įžymybes. Baalbek (UNESCO) – unikalus senųjų romėniškų šventyklų miestas su septynių civilizacijų liekanomis. Senovėje Bekaa upės slėnio miestas buvo vadinamas Heliopoliu. Čia buvo  pastatyta viena iš didžiausių šventyklų antikiniame pasaulyje iki mūsų dienų geriausiai išlikusi Libane ir priskirta prie antikinio pasaulio stebuklų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Beirute.

3 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į senovės finikiečių uostą Byblos prie Viduržemio jūros. Pakeliui aplankome Harissą -  svarbų Libano piligrimų centrą ant aukštos kalvos, į kurią galima pasikelti keltuvu. Nuo kalvos atsiveria puiki apylinkių panorama. Tęsime savo kelionę Viduržemio jūros pakrante. Byblos (UNESCO)  - tai labai senas finikiečių miestas. Žmonės čia apsigyveno jau 5000 m.pr.Kr. Apžiūrėsime senosios gyvenvietės griuvėsius, viduramžių pilį, senąją prieplauką, Rytiniu Libano aukštumos pakraščiu, siaurais keliukais vyksime iki Libano kedrų giraitės. Pasivaikščioję po kalnus ir kedrų giraitę, keliaujame link Sirijos sienos. Jei bus galimybė, pakeliui užsuksime į Bcharre kalnų miestelį, kuriame gyveno „Pranašo“ autorius Džibranas Kalilis. Kirtę Sirijos sieną nakvynei atvykstame į Homs miestą, kadaise vieną iš trijų svarbiausių sustojimų Šilko kelyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje  Homs.

4 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į Krak des Chevaliers vietovę. Aplankome vieną įspūdingiausių  kryžiuočių pilių, kurios arabai taip ir nepajėgė užimti. Po paskutinio pilies apgulimo, užsitęsusio mėnesį, kryžiuočiai su arabais susitarė ir tiesiog atidavė šią pilį jiems, mainais už saugų pasitraukimą. Grožėdamiesi vaizdingu kraštovaizdžiu pasiekiame Saladino pilies griuvėsius. Viena didžiausių galingojo valdovo pilių vaizdingiausioje apylinkių vietoje buvo pradėta statyti kryžiuočių, todėl ji vadinama Saladino ir Saono (kryžiuočių pilies statytojo) vardais. Nuo kalvos atsiveria platus kalnų ir tarpeklių vaizdas. Toliau keliaujame į Apmėją, prieš Aleksandro Didžiojo užkariavimą vadinta Farnake. Apmėja garsėjo kaip gražiausias helenistinis miestas rytuose. Jos kolonadų gatvė, romėnų vadinta Cardo Maximus tęsiasi beveik du kilometrus. Seleukidų imperijos laikais tai buvo vienas iš trijų svarbiausių imperijos miestų. Kelionę tęsiame į Hamą (arabiškai - tvirtovė). Tai Centrinės Sirijos šerdis ant Orontes upės kranto, penktas pagal dydį Sirijos miestas, garsėjantis savo milžiniškais vandenį semiančiais mediniais ratais (norijomis), kurių skersmuo – 20 m. Hama yra patogus šalies taškas, iš kurio galima nuvykti į kitus žymius šalies traukos objektus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 DIENA Pusryčiai. Išvykstame į šv. Simeono vienuolyną, kasmet sutraukiantį daugybę piligrimų. Legenda sako, kad Simonas Stulpininkas užsimanė išsiskirti iš kitų, ant kalno pasistatydino aukštą koloną ir ten gyveno 37 metus, o  jo patarimų pasiklausti žmonės atvykdavo net iš Europos. Po mirties jam buvo pastatyta bazilika. Nuo šventyklos kalno atsiveria užburiantis vaizdas į apylinkes. Po pietų atvykstame į Alepą. Tai antras pagal dydį tradiciškas Sirijos miestas, gyvuojantis nuo 2 tūkstantmečio pr. Kr., Tai antras pagal senumą miestas Artimuosiuose Rytuose. Ekskursijos po senamiestį metu aplankome Arabų citadelę, į kurią užlipus atsiveria puiki miesto panorama. Apžiūrime Umajadų mečetė, vieną didžiausių Artimuosiuose Rytuose,  turkiškas pirtis, Korano mokyklą, Didžiąją mečetę, krikščionių kvartalą ir alyvuogių muilo fabriką, kuriame muilas dar tebegaminamas rankiniu būdu. Muilas – vienas iš populiariausių Sirijos suvenyrų, todėl galėsite ne tik pamatyti, kaip jis gaminamas, bet ir nusipirkti. Senasis miesto turgus.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 DIENA Pusryčiai.  Išvykstame (UNESCO) link Sirijos dykumos į Palmyrą (UNESCO).  Apžiūrime Romos imperijos laikais klestėjusį miestą, jungusį rytų Aziją ir Europą, kurį valdė legendinė karalienė Zenobija. Šalia didingų Romos laikų miesto griuvėsių, šventyklų kolonų ir nekropolio stūkso įspūdinga arabų pilis. Po pietų keliaujame į Malulą. -  nedidelį miestelį kalnuotoje vietovėje. Jis garsus tuo, kad čia žmonės vis dar šneka biblijine aramėju kalba, kuria kalbėjo Jėzus. Aplankome du įspūdingus Graikų stačiatikių vyrų, šv. Sergijaus, ir moterų, šv. Teklės, vienuolynus. Keliaudami per dykumą pasiekiame Damaską. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 DIENA Pusryčiai. Lankome Sirijos sostinę – Damaską. Tai vienas iš seniausių pasaulio miestų iki šiol garsėjantis šilku, plienu, apipintas pasakomis ir legendomis. Krikščionims Damaskas – šv. Pauliaus atsivertimo miestas, musulmonams – senosios arabų imperijos sostinė su jos istorija. Karališkieji Azem rūmai, Omejadų mečetė, Tekkije mečetė, Hamidijos turgūs, Saladino mauzoliejus, krikščioniškas kvartalas su garsiaisiais vartais, šv. Ananijaus koplyčia ir šv. Pauliaus langas. Už papildomą kainą siulome pasižiūrėti Dervišų šokių programa. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 DIENA Pusryčiai. Išvykstame link Jordanijos. Pakeliui aplankome VI a. Ezros bažnyčią, ir Bosros miestą (UNESCO), garsėjantį puikiai išsilaikiusiu romėnų amfiteatru. Po pietų pravažiavę Sirijos-Jordanijos sieną  aplankome Jarašo miestą, vieną iš Dekapolio miestų, kuris dažnai vadinamas Artimųjų Rytų Pompėja. Senojo romėnų miesto griuvėsiai  - iškalbingiausi šlovingos miesto praeities liudininkai. Apžiūrime pirtis, forumą, Triumfo arką, hipodromą ir šventyklas su mozaikinėmis grindimis. Nakvynė viešbutyje Amane.

9 DIENA Pusryčiai. Po trumpos apžvalginės ekskursijos po Jordanijos sostinę Amaną išvykstame į Madabos miestą, garsų savo bizantiniečių ir umajadų erų mozaikomis. Užkopę ant Nebo kalno, kur Mozė parodė žydams Pažadėtąją Žemę, aplankome krikščionišką baziliką. Pakeliui sustojame prie Negyvosios jūros. Karališkuoju Jordanijos greitkeliu Atvykstame į Petrą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 DIENA Pusryčiai. Diena skirta apžiūrėti Petrai (UNESCO), paslaptingos Nabatėjų karalystės miestui dykumose. "Dykumų rožė", "Artimųjų rytų stebuklas", "kalnų šedevras" - tai tik dalis intriguojančių epitetų, skirtų Petrai - civilizacijos deimantui, užsimetusiam tarp kalnų Jordanijoje, Spalvingose kanjono olose išskaptuotos šventyklos, kapai, teatras, vienuolynai ir rūmai. Petra - neabejotinai vienas gražiausių senovės palikimų pasaulyje ir tiesiog pritrenkia savo didybe ir spalvomis kiekvieną čia apsilankiusį. Pavakaryje išvykstame į Amana. Skrydis i Beiruta.

11 DIENA Skrydis - Beirutas.  – Europos miestas – Vilnius.

 

Kelionės kaina: ~5300 Lt.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius – Europos miestas – Beirutas – Vilnius;
 • Pusryčiai ir vakarienės kaip nurodyta programoje;
 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose;
 • Dokumentų sutvarkymas;
 • Pervežimai autobusu su oro kondicionieriumi;
 • Pervežimai iš – į oro uostus;
 • Profesionalus vietinis gidas;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus;
 • Lydintis kelionės vadovas-vertėjas iš Lietuvos;
 • Draudimas;
 • Libano, Sirijos, Jordanijos vizos ir pasienio mokesčiai.

Papildomai:

 • Skrydis Amanas – Beirutas 125 $;
 • Gėrimai;
 • Arbatpinigiai vairuotojui, gidui,
 • Asmeninės išlaidos

Dėmesio! Nepamirškite į kelionę pasiimti paso, galiojančio ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pradžios (pase neturi būti Izraelio vizos).

 

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2023 | Darius Liutikas, +370 614 94092