Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2023
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Lenkijos piligriminės vietos

Kelionė Lietuvos tūkstantmečio istorijai

LENKIJOS ŠVENTOVĖS
kartu su vienuole Edita-Regina Teresiūte

Suvalkai-Vygriai-Gižyckas-Šv.Lipka-Griunvaldas-Torūnė-Gnieznas-Soldinas-Poznanė-Stary Lichenas-Punskas

Trukmė 4 d./3 n.

2009 08 06 – 2009 08 09

 

Kelionę organizuoja UAB „Kelionių centras“

1 diena. Anksti ryte (04.00 val.) išvykstame į Lenkiją, į Vygrius(310 km). Apie 8val. jau turėtume būti Vygriuose kurie garsūs buvusiu kamaldulių Vienuolynu. Šalia didingos barokinės bažnyčios išlikęs turistų mėgstamas eremitoriumas - uždaras kamaldulių namelių kompleksas. Paskutinio vizito į Lenkiją metu vienuolyne gyveno  popiežius Jonas Paulius II. Po trumpos pažinties su vienuolynu tęsiame kelionę į Gižycką (110 km). Gižycke lankome Šv. Brunono mirties vietą (orginalus rėminis kryžius), miesto centre apžiūrime vienintelį Europoje sukamąjį tiltą ir miesto pakraštyje esančia Boyen tvirtovę*.  Keliaujame į šv. Lipką (45 km) - tai religinis Mozūrijos centras. Aplankome vėlyvojo baroko bažnyčios, galerijos ir vienuolyno ansamblį, kuris pastatytas stebuklingo apsireiškimo vietoje. Bažnyčia garsi savo vargonais sukonstruotais dar 1721 m. Tęsiame kelionę Torūnės link. Pakeliui aplankome Griunvaldą (67 km) - Žalgirio mūšio vietą. Apžiūrime memorialinę ekspoziciją *muziejų*. Vykstame į Torūnę (171 km). Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija po Torūnę, kuri dar vadinama „Šiaurės gotikos centras“. Pamatome tipišką viduramžių laikų senamiestį, Rotušę, Šv. Dvasios bažnyčią, M.Koperniko namą, paminklą, Kreivąjį bokštą, Tilto vartus, Šv. Jono katedrą, gynybinę sieną. Būtinai nusiperkame meduolį,  nes  tik čia jie kepami pagal senovinį receptą ir yra nuostabaus skonio. Iš  Torūnės vykstame į Gniezną (98 km). Gnieznas iki 11 amž. buvo Lenkijos sostinė. Svarbiausia Gniezno įžymybė -14 amž. katedra, Lenkijos Krikštytojo Šv. Vaitiekaus kapas ir relikvijos bei paminklas karaliui Boleslovui Narsiajam. 1933 m. Soldino miškuose  įvyko tragedija – LITUANIKA - lietuvių S.Dariaus ir S.Girėno valdomas lėktuvas sėkmingai perskridęs Atlantą  sudužo Soldino miškuose (dabartinis Pščelnikas). Vykstame į tą vietą (232 km). Čia lankome S.Dariaus, S.Girėno memorialinį muziejų*, 1936m architekto Vytauto Lansbergio-Žemkalnio pastatytą Myslibužo miške paminklą S,Dariui ir S.Girėnui. Vykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame į Poznanę (200km). Poznanėje ekskursija. Pirmas ekskursijos objektas - Tumski sala - pagoniškos Lenkijos valdovų būstinė. Šioje saloje pastatyta  pirmoji katedra Lenkijoje -ŠV. PETRO ir ŠV. POVILO Arkikatedra Bazilika. Popiežius Jonas Paulius II yra pasakęs, kad būtent “Čia prasidėjo Lenkija“. Apžvelgę Tumski salą trauksime  į senamiestį, kur pamatysime Poznanės simbolį - ožiukus puošiančius  renesanso stiliaus Rotušę. Aplankysime Šv. Stanislovo bažnyčią. Jokia kita šventovė Lenkijoje negali pasigirti tokia gausybe triumfuojančio baroko puošimų. Iš Poznanės keliaujame į Stary Licheną - piligrimų centrą (122 km) kur yra Švenčiausios Lichemo Dievo Motinos bazilika - pati didžiausia šventovė Lenkijoje, 7-ta pagal dydį Europoje, 11-ta pagal dydį pasaulyje. Pasikeliame  į apžvalgos aikštelę  114 m aukštyje (liftas -5 PLN, laiptai -2 PLN). Apžiūrime baziliką kurios vertybė - stebuklinga Dievo Motinos ikona. Šalia  bazilikos yra Golgota - 25 m aukščio kalnas. Joje yra koplyčios, Kristaus kančios atminimo grotai ir Kryžiaus kelio stotys. Nakvynė vienuolyne.

4diena. Pusryčiai vienuolyne. Tęsiame kelionę. Jau keliaujame namų link (800km). Pakelyje (esant galimybei) sustojame Punske. Vėlai vakare sugrįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina -   520 Lt

Į kainą įskaičiuota:

  1. Transportas kuras, kelių, aikštelių mokesčiai
  2. Organizacinės išlaidos
  3. Sveikatos draudimas kelionėje
  4. Kelionės vadovo paslauga
  5. Ekskursijų vadovo paslauga Torūnėje, Poznanėje
  6. 3 nakvynės su pusryčiais Lenkijoje

Papildomos išlaidos kelionėje: ~ 30 EUR

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2023 | Darius Liutikas, +370 614 94092