Lietuvos piligrimų bendrija Choose english language English Scegli la lingua italiano Italiano Pasirinkite lietuvių kalbą Lietuvių
Forumas | Nuorodos | Kontaktai
 
Apklausos

Rezultatai | Buvusios apklausos

Parama

Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Lietuvos piligrimų bendrijai ir piligrimams

Projektai

Facebook

 

PILIGRIMINĖS KELIONĖS
2023
KELIONĖS Į UŽSIENĮ
Izraelis Roma Lurdas Santjago de Kompostela
Medžiugorjė Taize Piligrimystės vietos Lenkijoje Kitos kelionės

Etiopija 2013

Sabos karalienės šalyje

PILIGRIMINĖ ETIOPIJA

 

Kelionės datos : Vasario 4- 16 d. / Gruodžio 3-15 d. 2013m.

Etiopija – tai antra šalis pagal gyventojų skaičių Afrikoje (88 mln.), išsaugojusi vieną seniausių civilizacijų Afrikos žemyne ir pasaulyje. Šalyje archeologai aptiko seniausius žmonijos pėdsakus, tad Etiopija svarbi žmogaus evoliucijos istorijai. Etiopija yra antra šalis pagal senumą po Armėnijos, oficialiai krikščionybę paskelbusi valstybine religija IV amžiuje. Romos imperija ir Etiopija krikščioniškomis tapo beveik vienu metu. Žinios apie krikščionybę Etiopijoje sklido įvairiai, tam turėjo įtakos Egipto koptų bažnyčia, per Etiopiją einantys prekybiniai keliai, kuriais buvo gabenamos prekės iš Sirijos ir Palestinos. Tačiau Etiopijos religinė bendruomenė ilgą laiką (galima sakyti apie 1 500 metų) vystėsi tartum uždara bendruomenė: su kitomis krikščioniškomis valstybėmis Etiopijos ryšiai buvo menki, todėl šioje šalyje susiformavo labai savita ir įdomi krikščionybė, kuri dabar vadinama Etiopijos ortodoksinė tevahedo bažnyčia.

Tiesa, šiandien Etiopija yra pasaulietinė šalis ir valstybinės religijos nebeturi, tačiau Etiopijos krikščionių bendruomenė itin unikali. Nepaisant savitos krikščionybės sampratos, Etiopija šiais laikais laikoma viena tvirčiausių krikščionybės tvirtovių pasaulyje. 61,6 % šalies gyventojų yra krikščionys (51 % Etiopijos ortodoksai, 10,6 % protestantai, katalikai ir kt.), 32,8 % yra musulmonai, o 5,6 % praktikuoja tradicinius tikėjimus

Etiopija vienintelė visoje Afrikoje nebuvo kolonizuota europiečių. Tiesa, 1935–1941 m. ją buvo okupavęs Musolinis, bet toks trumpas okupacijos laikas nelaikomas kolonizacija. Italai bandė užkariauti ir kolonizuoti Etiopiją gerokai anksčiau, tačiau 1896 metais Etiopijos armija, vadovaujama Meneliko II, nugalėjo italus Advos mūšyje.

Dabartinėje Etiopijoje gyvena daugybė skirtingų tautų, kurių išsivystymo lygis ir gyvenimo sąlygos kiekviename regione yra gana skirtingos. Oficialioji kultūra siejama su habešų tautomis, ypač amharais, kurie nuo seno išpažįsta Etiopijos krikščionybę. Jos įtakoje susiformavo savita kalendoriaus sistema, kildinama iš koptų kalendoriaus. Švenčiamos krikščioniškos šventės. Daug habeša vardų yra kilę iš biblinių personažų. Krikščionybė labai stipriai paveikė ir Etiopijos meną. Čia susiformavo ypatingas krikščioniškų bažnyčių stilius, pasireiškęs Lalibelos bažnyčiose ir kituose architektūriniuose šedevruose. Nuo seno buvo tapomos ryškios krikščioniškos ikonos, kuriose vaizduojami biblijiniai siužetai.

Etiopija - labai sena ir turtinga pasaulio civilizacija, turinti daug išskirtinių bruožų, kurie ją išskiria iš kitų Afrikos ir pasaulio valstybių, o jos gyventojai laikomi vieni iš religingiausių pasaulyje.

1 Diena Atvykimas į Adis Ababa

Skrydis Vilnius-Europos miestas – Adis Ababa.

Vakare atvykus į Adis Ababa oro uostą pervežimas į viešbutį. Vietine Amaric kalba miesto pavadinimas reiškia „Naujoji gėlė“. Miestas yra plynaukštėse, maždaug 2440 m virš jūros lygio, apsuptas nedidelių Entono kalvų buvo įkurtas XIX a. pabaigoje. Plačiomis alėjomis pasipuošusiomis mėlynomis palisandramedžių žiedų kekėmis svečius pasitinkantis miestas garsėja ne tik muziejais, bet ir didžiausiu Afrikos žemyne turgumi, vadinamu „Mercato“. 1936 m. miestą okupavo italai, ją pavertė Italijos Rytų Afrikos sostine. Šiuolaikiniai daugiaaukščiai namai stovi greta tradicinių vieno – dviejų aukštų namelių. Dėl aukštikalnių miestas turi švelnų, malonų klimatą. Nakvynė viešbutyje Adis Ababa.

2 Diena Addis Ababa – skrydis į Mekelį

Pusryčiai. Ryte aplankome Addis Ababa miesto įžymybes: Nacionalinis muziejus, vienas svarbiausių visoje Afrikoje. Muziejuje saugoma fosilizuoto humanoidas Lucy, etnografiniai krašto eksponatai, karališkosios meno dirbinių kolekcijos, Skrydis į Mekelį, Šiaurės Etiopijos Tigray regiono sostinę. Aukštai kalnuose (2084 m virš jūros lygio) įsikūręs miestas nuo Adis Ababa nutolęs 780 km. Nakvynė viešbutyje.

3 Diena Mekelis – Abreha Atsbeha – Degoum Selassie

Pusryčiai. Lankome Mekelio miesto įžymybes: senosios Enda Gabir, Enda Yesus Mek'ele Bete Mengist bažnyčios, Johano IV rūmai, kuriuos imperatoriaus užsakymą pastatė italų architektas Giacomo Naretti. Gerai išlikusiuose rūmuose įkurtas muziejus, kuriame galima pamatyti imperatoriaus sostą, karališkoms ceremonijoms skirtus drabužius ir kitus istorinius eksponatus. Po to vyksame į Geraltos masyvą, kur aplankome Abreha Atsbeha vienuolyną ir uolose įsikūrusį VI a. krikščionių vienuolyną Degoum Selassie. Nakvynė Hawzien miestelio viešbutyje.

4 Diena Tekla Haymanot-Yeha-Adoua

Pusryčiai. Tekla Haymanot krikščionių bažnyčia. Keliaujame link Adigrat. Pakeliui sustojame Yeaha, aplankome vieną iš seniausių Etiopijoje Sabos karalienės laikų šventyklą (Va. Pr.Kr), vėliau paversta bažnyčia, kurioje buvo laikoma vienuolio Afse lobis. Adua – istorinis mūšiolaukas. Nakvynė viešbutyje Axum (Aksume)

5 Diena Axum (Aksumas)

Pusryčiai. Aksumas - miestas iki X a. buvo galingos Aksumo imperijos sostinė, svarbus koptų religinis centras, Etiopijos imperatorių karūnavimo vieta. XVI a. Aksumas buvo sugriautas musulmonų. 1980 m. miestas dėl savo istorinės svarbos ir architektūros įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Lankome Aksumą (UNESCO). Legendos pasakoja, kad Aksumo mieste X a.pr.Kr gyveno Karalių knygoje minima Sabos karalienė. Ji kartu su karaliaus Saliamono sūnumi atgabeno sandoros skrynią į Aksumą ir ji saugoma šventykloje iki šiandien. Beveik tūkstantį metų iki Kristaus, Aksumas buvo vienas iš seniausių Afrikoje Aksumitų imperijos sostinė, kelių tarp Afrikos ir Azijos sankryža. Apžiūrime monolitinio granito stelas,kurios diktatoriaus Musolinio laikais buvo išvežtos į Romą ir tik 2005 m grąžintos į Afriką. Aplankome Šv.Mergelės Marijos Siono banyčią, kurios koplyčioje, kaip tikima, saugoma Sandoros Skrynia. Į koplyčią gali patekti ir prie Sandoros skrynios prisiartinti tik ją saugantis „sargas“. Jei laikas leidžia, aplankome lobyną, kuriame eksponuojamos Etiopijos karalių karūnos ir kitos brangenybės. Nakvynė viešbutyje.

6 Diena Axum - skrydis į Gondar

Po pusryčių vykstame į oro uostą. Skrydis į Gondar miestelį, pirmąją Etiopijos imperijos sostinę, garsėjančią pilimis statytomis XVII a. Fasilidų dinastijos laikais. Čia yra 44 bažnyčios, daugiau nei bet kuriame kitame Etiopijos mieste. Ekskursijos po miestą metu aplankome vieną iš gražiausių ir seniausių Fasilidų dinastijos pilių, karališkas pirtis, Debre Berhan Selassie bažnyčią ištapyta biblijinės tematikos freskomis. Nakvynė viešbutyje

7 Diena Gondar – Qusquam – Bahir Dar

Pusryčiai. Ekskursijos po Gondar miestą tęsinys: Yasu I rūmai, Bakafos ir Mantub rūmai, Dovydo muzikos rūmai. Vykstame į Qusquam, kur aplankome Mentuab karalienės vienuolyną. Nakvynė viešbutyje Bahir Dar.

8 Diena Tissisat – Tanos ežero šventyklos ir vienuolynai

Pusryčiai. Bahir Dar – jaukus miestelis ant Etiopijos didžiausio Tanos ežero kranto. Vykstame prie Žydrojo Nilo krioklių. Žydrasis Nilas – didžiausias, dešinysis Nilo intakas. Prasidededa Čoke kalnuose Mažojo Abajaus pavadinimu, prateka Tanos ežerą, esantį 1800 m aukštyje virš jūros lygio. Prie Chartumo Žydrasis Nilas įteka į Baltąjį Nilą (nuo šios santakos pastarasis vadinamas tiesiog Nilu). Keliaujame apžiūrėti Žydrojo Nilo krioklių, kuriuos vietiniai vadina Tissisat (rūkstantis vanduo). Įspūdingų krioklių plotis – 100 m, iš 45 m aukščio krentantis vanduo žaižaruoja vaivorykštės spalvomis, Iki 1970 m,, kol nebuvo pastatyta Asuano užtvanka, Žydrasis Nilas sąlygodavo gausius potvynius Egipte. Krioklius geriausiai galima apžiūrėti plaukiojant po Žydrąjį Nilą laiveliu. Laiveliu persikeliame į Tana ežero pusiasalį, aplankome Ura Kidane mihiret („Gailestingumo“) ortodoksų vienuolynus su XVI-XVIII a tapytomis ikonomis, Azo Mariam bažnyčią Zegue pusiasalyje. Ežere yra 37 salos ir 30-yje salų pastatytos bažnyčios ir vienuolynai. Pagal galimybes aplankome Woyito kaimą, kuriame dar gaminami papirusiniai laiveliai vadinami Tankawa. Nakvynė Bahir Dar.

9 Diena Bahir Dar – Lalibela

Pusryčiai. Autobusu keliaujame į Lalibelą, dar vadinamą ‚Juodąja Jeruzale“. Aukštikalnėmis vinguriuojantis kelias per nedideliius kaimelius leidžia stebėti vietinių žmonių gyvenimą. Sustojame aplankyti Amharas kaimelį, susipažįstame su vietinių gyventojų buitimi ir tradicijomis. Atvykstame į Lalibelą, miestą aukštai kalnuose (2650m) Miestas garsėja monolitinėmis rusvo granito bažnyčiomis statytomis XII a. Vienuolika bažnyčių įtrauktos į UNESCO turinčių savotišką architektūrinį stilių, unikalius granitiniu skaptuotus fasadus, gerai išlikusias freskas. Visas miestas – tai lyg kokia didžiulė skulptūra giedanti Dievo šlovę. Įspūdiga Šv. Jurgio bažnyčia – kryžiaus formos, išskaptuota uoloje. Išskaptuoti tokią bažnyčią ir jos kiemą uoloje, pradedant nuo pat viršaus, net naudojant šiuolaikinę akmens pjovimo ir skaldymo techniką, būtų titaniškas ir labai ilgas darbas, o juk XIII amžiuje statybininkai turėjo tik kirstukus ir plaktukus. Dėl to Lalibelos kompleksas šiais laikais pelnytai vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu. Nakvynė viešbutyje.

10 Diena Lalibela

Pusryčiai. Lalibela – 11 bažnyčių, iškaltų uolienoje. Iki XII amžiaus ši vietovė buvo vadinama Roha, o XII amžiuje buvo pervadinta Į Lalibelą – imperatoriaus, kurio įsakymu ir atsirado 11 bažnyčių, vardu. Legenda pasakoja, kad imperatorius Lalibela susapnavo sapną, kuriame jam Dievas liepė pastatyti bažnyčias ir tiksliai nurodė vietas, kur jos turi būti pastatytos, kaip atrodyti. Bažnyčios buvo iškaltos raudonose vulkaninės kilmės uolose. Kadangi jos iškaltos iš vientisos uolienos, yra priskiriamos monolitiniams statiniams. Medhame Alem bažnyčia yra laikoma didžiausia pasaulyje monolitine bažnyčia. Visas bažnyčias į visumą sujungia siauri koridoriai, galerijos ir grotai. Lankome Lalibelos šventoves: vienuolynus ir olose išskaptuotas XIII a. šventoves: Beta Emanuel, Beta Maryam, Nacutolabe...Vėliau išvykstame į Ganata Maryam – „Marijos rojaus“ šventyklą. Nakvyne viešbutyje Lilibeloje.

11 Diena Adis Abeba

Pusryčiai. Vykstame į oro uostą. Skrydis į Adis Abeba. Atvykę įsikuriame viešbutyje. Aplankome miesto Etnologijos muziejų įsikūrusį buvusiuose imperatoriaus Haile Silasije rūmuose. Po pietų aplankome Šventosios Trejybės katedrą – didžiausią Etiopijos bažnyčią. Jos architektūra puikiai iliustruoja Etiopijos kolonizacijos istoriją. Katedroje palaidot imperatoriaus ir karališkosios šeimos atstovų nariai. Daug turistų dėmesio susilaukia aštuoniakampė Šv. Jurgio krikščionių koptų katedra, pastatyta 1896 m., taip pat modernioji Afrikos halė su vitražo langais, Meneliko II rūmai, muziejai (meno, archeologijos, etnologijos ir kt.). Nakvynė viešbutyje.

12 Diena Entoto – Adis Abeba

Po pusryčių keliaujame nacionalinio parko keliais link Entoto imperatoriškojo miesto. Atvykę aplankome Šv.Mergelės Marijos bažnyčią ir religiniomeno muziejų. Vakare vykstame į oro uostą. Skrydis į Europos miestą.

13 Diena. Atvykstame Lietuvą

Kelionės kaina: 6000 LT + 2700 Lt (kai grupė ne mažesnė nuo 15 asmenų)

Kelionės kaina: 6400 LT + 2700 Lt (kai grupė ne mažesnė nuo 10 asmenų)

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

- visi tarptautiniai ir vietiniai skrydžiai

- 11 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis

- transporto paslaugos pagal programą

- vietinių gidų ir vertėjo bei kelionės vadovo paslaugos kelionės metu

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Etiopijos viza – 360 LT , gaunama Lietuvoje per 10-12 darbo dienų.

- įėjimai į lankomus objektus apie 100 USD

- pietūs, restoranuose

- vienviečio kambario priemoka ~ 350 USD

- kelionės medicininių išlaidų draudimas 60 LT

- arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams

- asmeninės išlaidos

Kelionei reikalingas pasas, galiojantis 12 mėnesių po kelionės.

 

“Quo vadis LT”

Kelionių-renginių organizatorius

Jakšto 9-229, Vilnius ; Tel: 8 5 2314189; Mob: 8 65660504; 8 68531968 www.quovadislt.lt; el. paštas: info@quovadislt.lt

©Lietuvos piligrimų bendrija, 2004 - 2023 | Darius Liutikas, +370 614 94092